Menu

ORGANIZAČNÉ POKYNY 2022

REGISTRÁCIA

Registrovať sa je možné cez online formulár zverejnený na www.cykloklubnizna.sk od 1.apríla 2022 do 15.mája 2022 (po tomto dátume už iba po individuálnej dohode podľa možností ubytovacích kapacít).

Po vyplnení formulára príde každému účastníkovi na email, ktorý zadal v prihláške, sumarizácia registrácie a výsledná suma, ktorú je potrebné zaplatiť.

Číslo účtu, na ktorý treba zaslať registračný poplatok, je možné nájsť aj v časti Registrácia.

Po zaplatení účastníckeho poplatku príde účastníkovi ešte jeden potvrdzujúci email o prijatej platbe.

Účastnícky poplatok je nutné zaplatiť do 22.mája 2022. Po tejto lehote sa registrácia zruší.


PREZENTÁCIA

Prezentácia účastníkov sa bude konať vo štvrtok 9.júna 2022 od 16:00 do 22:00 v priestoroch hotela ARMAN v Nižnej.

Opäť bude možné prevziať štartovné balíčky aj za kolegov z tímu.


TRIČKÁ A DOPLNKY

Výmena tričiek nebude pri prezentácií možná. Výmena a dokúpenie tričiek bude možné v piatok a v sobotu večer v Zotavovni Hotel Morava. Rovnako tak bude možné dokúpiť si ostatné doplnky do vyčerpania zásob.


ÚČASTNÍCKE NÁRAMKY

Každý účastník dostane v štartovacom balíčku identifikačný náramok. Žiadame všetkých účastníkov, aby tento náramok nosili viditeľne počas celého podujatia vrátane nedeľnej cesty späť. Účastníkom bez náramku nebude poskytnuté občerstvenie a servis na ceste.


NEÚČASŤ

O vrátenie plného poplatku je možné požiadať do 22.mája 2022. O vrátenie časti poplatku (v závislosti od už zakúpených doplnkov)je možné do 30.mája 2022. Po tomto dátume bude možná len výmena za iného učastníka.

Ak sa učastník nezučastní na akcií, môže mu ho prevziať ním poverená osoba alebo bude uskladnený u nás (alebo osobná dohoda).

V prípade neohlásenej neúčasti na podujatí sa poplatok nevracia.

Organizátor si v prípade väčšieho záujmu vyhradzuje právo výberu účastníkov podľa poradia prichádzajúcich platných prihlášok do stanoveného limitu.


UBYTOVANIE

V rámci podujatia NEZABEZPEČUJEME ubytovanie zo štvrtka na piatok. Účastníkom odporúčame zabezpečiť si včas ubytovanie na jednu noc v Nižnej a okolí. Tipy na ubytovanie v okolí zverejníme v sekcií Aktuality.

Ubytovanie v piatok a v sobotu bude pre účastníkov s Diamantovým balíčkom zabezpečené v penziónoch a hoteloch v Tatranskej Lomnici. Rozdelenie ubytovanie bude zverejnené na stránke Cykloklubu Nižná.

Účastníci budú ubytovaní spolu, ak v prihláške poznačili názov svojho tímu. Ak chcete byť s niekým na izbe, zaznačte to v poznámke prihlášky.

UPOZORNENIE: V prípade poškodenia inventáru v ubytovacom zariadení, je povinný účastník uhradiť majiteľovi plnú nahradu škody a Organizátor nenesie za škody žiadnu zodpovednosť.


BATOŽINA

Prevoz batožiny k jednotlivým penziónom je zabezpečený pre všetkých účastníkov, je to potrebné zaznačiť v prihláške.

Pre účastníkov s Diamantových balíčkom, bude batožina vyložená aj vyzdvihnutá na recepcií hotela alebo penziónu. Pre účastníkov s vlastným ubytovaním, bude batožina naložená aj vyzdvihnutá na recepcií hotela Morava.

Každá batožina musí mať správne a úplne vypísaný identifikačný štítok obdržaný pri prezentácií. V nedeľu je potrebné odovzdať batožinu na recepcií do 8:00.

Vykladacie miesta pre cestu naspať: Železničná stanica Poprad v čase od 9:30 do 10:00, Železničná stanica Liptovský Mikuláš v čase od 12:00 do 14:00, Nižná pri hoteli ARMAN v čase od 14:00 do 18:00.

Ak si účastník nevyzdvihne batožinu včas, bude uskladnená na jeho vlastné náklady.


STRAVOVANIE

Pri registrácií účastníci obdržia kartičku s trhacími stravovacími lístkami podľa zvoleného typu registrácie. Lístky je potrebné odovzdať na príslušné miesto pri výdaji jedla.

- vo štvrtok je možnosť zaistiť si menu v mieste prezentácie - hoteli Arman (záujem je nutné zaznačt v prihláške)
- v piatok po príchode k Zotavovni Hotel Morava je zabezpečený guláš ( nutné predložiť listok )
- v sobotu večer sú zabezpečené opekané a grilované dobroty ( nutné predložiť lístok )
- raňajky sú zabezpečené v každom penzióne a hotely (nutné predložiť lístok)
- ostatné stravovanie je možné aj v hoteli Morava a okolitých reštauráciách v obci Tatranská Lomnica


PANDEMICKÉ OPATRENIA

V prípade, že bude podujatie zrušené kvôli nariadeniam pandemickej komisie, účastnicke poplatky budeme vracať v najvyššej možnej miere. Nakoľko niektoré materiálne a účastnícke vybavenie a doplnky musíme zabezpečovať niekoľko týždňov dopredu, nevieme odhadnúť výšku vratnej sumy. Zákúpené účastnícke predmety a balíčky budeme potom posielať poštou alebo pripravíme možnosť osobného vyzdvihnutia.


SERVIS A OPRAVY

Organizátor akcie nezabezpečuje náhradné diely a súčiastky na bicykle. V prípade poruchy účastník môže zavolať doprovodnému vozidlu. Kontakty budú uvedené v propozíciach.


ZDRAVOTNÉ ZABEZPEČENIE

Počas trvania celej akcie je k dispozícii doktor a zdravotník, ktorí pôjdu v jednom zo zabezpečovacích vozidiel. Kontakty budú uvedené v propozíciach.


DOKLADY A POISTENIE

Každý účastník musí mať platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Účastníci do 18 rokov sa môžu akcie zúčastniť len v sprievode zodpovedného dospelého alebo s písomným súhlasom rodiča, ktoré žiadame poslať mailom alebo predložiť pri prezentácií.

Podujatie nie je poistené voči krádeži batožiny, úrazu a úmrtiu, každý účastník sa zúčastňuje na podujatí na vlastné riziko, doporučujeme sa pripoistiť v uvedených prípadoch v rámci Slovenska a Poľska.

Všetky trasy podujatia sa uskutočnia za normálnej cestnej premávky, / okrem piatkovej etapy po území SR/ preto upozorňujeme na dodržiavanie uvedenej vyhlášky i predpisov o vybavení bicykla.


JAZDA V POĽSKU

Podobné predpisy platia aj v Poľsku, no špeciálne pre nás platí zákaz jazdenia v skupinách väčších ako 20 cyklistov, a 200 metrov od seba. Používanie alkoholických nápojov a omamných látok je samozrejme taktiež zakázané.


PARKOVANIE

Účastníkov 53. ročníka Okolo Tatier žiadame, aby vo štvrtok a piatok NEPARKOVALI svoje autá pred hotelom Arman, kde sa bude vo štvrtok program a v piatok slávnostné otvorenie podujatia. Parkovanie pre hotelových hostí je vytvorené na boku budovy. Pre účastníkov podujatia, sú k dispozícii parkovacie plochy na jednosmernej ulici Nová Doba a v okolí hotela Arman. Ďalej je možné bezpečne parkovať pred budovou železnice, ktorá je monitorovaná obecnými bezpečnostnými kamerami.


MÁŠ OTÁZKU OHĽADOM PODUJATIA??

NAPÍŠ NÁM

Nehanbi sa na nás obrátiť s akoukoľvek otázkou

PODUJATIE

MILOŠ KUBOŠ
0902 972 263
kubos.milos@gmail.com

REGISTRÁCIA

LENKA OPÁTOVÁ
0911 394 457
lenka.opat@gmail.com

ORGANIZÁCIA

IVAN OPÁT
0903 187 923
ivan.opat@gmail.com