Menu
2. Júl
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

Nowy Targ - 2.7.2017

V nedeľu, 2.7. 2017 bola v tohtoročnom pláne akcií jedna z dlhších trás, vedúca po bezpečnej cyklotrase z Nižnej, cez Trstenú až do Noweho Targu a späť.

Nakoľko chladnejšie počasie a možnosť poobedných zrážok zredukoval náš pelotón na minimum, o to rýchlešie sme do Targu napredovali. 5 členná skupinka z Nižnej sa v Trstenej rozrástla o Evku z Námestova a v takejto zostave sme za jednu a trištvrte hodinu, so stálym a silným vetrom v chrbte, dorazili na námestie v Nowom Targu. Pár fotiek na pamiatku, chutná kávička, zmrzlinka, koláčik a už sme sa pripravovali na cestu nazad. Už prvé stovky metrov proti silnejúcemu vetru nám naznačili, že cesta domov nebude len také pohodové šliapanie a že každý kilometrík si treba riadne a poctivo vydrieť. A aby to nebolo až také ľahké, sem-tam nám aj popršalo... To aby sa za nami príliš neprášilo.

No takéto nie príliš cyklistické počasie malo však aj jednu výhodu a tou bol malý počet cyklistov, korčuliarov, chodcov a kočiarikov na cyklotrase, takže aj cesta nazad bola ozaj bezpečná. Cestou nazad sme nakoniec stihli aj obschnúť a tak v Nižnej sme si, po rovnej stovke prejdených kilometrov, mohli v kľude a v suchu vychutnať výbornú nižniansku zmrzlinu.