Menu
12. JÚL

Bačovské dni v Malatinej - 12.7.2015

Víkend 11.-12.7. bol pre náš cykloklub bohatý, v sobotu sa v rámci Nižnianskeho kotlíka konala cyklopohoda, ktorá bola doplnená o vystúpenie trialového majstra sveta Jána Kočiša. My sa podrobnejšie povenujeme tomu, čo sa dialo v nedeľu.

V Malatinej sa už 15.krát uskutočnil medzinárodný festival valaskej kultúry, Bačovské dni. Podujatie s rôznymi vystúpeniami, súťažami, jarmokom... No a my, naša partia z cykloklubu, sme sa tam išli pozrieť. Časť partie bola vo Veľkom Mederi, preto 12-členná účasť nie je úplne najhoršia. Počasie bolo príjemné, slnečné a nie až také horúce, ako pred týždňom. Na zraz nás prišiel pozrieť aj náš predseda Miloš, urobil nám predštartové foto a potom sme sa vydali na tradičnú trasu do Dolnej Lehoty, kde bola prvá menšia zastávka, odtiaľ sme sa cez Pribiš, Pokryváč či Osádku dostali do Malatinej. Tam sme nejaký čas vychutnávali atmosféru spomínaných Bačocských dní, nevynechali sme občerstvenie. Malatiná má niečo viac ako 830 obyvateľov, v spomínanú nedeľu ich bolo v obci určite oveľa, oveľa viac. Tak trochu aj vďaka nám.

Po občerstvení sme sa vydali na spiatočnú trasu, aj tá je už celkom tradičná, cez Vyšný a Dolný Kubín už ani nevieme koľký krát do Oravského Podzámku. Pod hradom sme sa opäť zastavili, napili či najedli a posilnení sme mohli dať aj posledné nedeľné cyklistické kilometre, ktoré nás zaviedli domov.