Menu
17. SEP

Cyklozájazd južná Morava - Lednicko-Valtický areál, 17.-20.9.2015

Naša úžasná partia bežne chodila a bude chodiť na jedňodňové akcie väčšinou v nedele, boli sme však napríklad na trojdňovej akcii Okolo Tatier, čo sme aj organizovali, jednu top akciu sme však zažili aj uprostred septembra. Zájazd na južnú Moravu. Krajina dobrého vína, sezónne aj burčiaku, hrozna, peknej prírody a krásnych cestičiek na bicyklovanie. Spojenie tohto všetkého a samozrejme našej partie mohlo sľubovať len jediné, príjemne prežitých pár dní...

ŠTVRTOK
Tento deň bol dňom, kedy sme naložili do áut batožinu, na autá bicykle a vybrali sa do Ledníc. Tam sme sa ubytovali v našom Zámočku. Obec je známa krásnym zámkom a jeho objektom, čo je nádherný park. Tento objekt sme si malá skupinka aj pozreli, vybrali sme sa na prvý výlet na bicykli a v rámci neho sme prešli nejaké metre aj peši. Práve v objekte zámku, obdivovali sme nádhernú záhradu. Na bicykloch sme prešli popri Strednom a Mlynskom rybníku, pozreli sme si zvonku Apollonov chrám. Výlet vo štvrtok bol krátky, ním sa však deň nekončil. Večer sme si posedeli pri dobrom vínku a muzike, o ktorú sa staral gitarista Miloš a my všetci, ktorí sme spievali. Bavili sme sa dlho do noci, zábava bola tak intenzívna, že Milošovi praskala jedna struna za druhou.

PIATOK
Väčši výlet sme si urobili v piatok. Predchádzal tomu budíček a raňajky. A potom hor sa na moravské cestičky. Asfaltové aj lesné. Boli sme na miestach, kde sme boli pred 4 rokmi, napríklad v Mikulove, prešli sme obce či miesta alebo popri ako napríklad Kletnice, Vestonice a Vestonickú nádrž, vodnú nádrž Nové Mlyny, Lednicko-Valtický areál... Chytila nás aj krátka prehánka, ale veľmi sme zmoknúť nestihli, pár kvapiek neuškodilo. Večer to bola opäť zábava pri vínku, hudbe ale aj vtipoch, na ktoré bol asi najväčší odborník Janko.

SOBOTA
Po tom ako sme prebrázdili moravské cestičky, o deň neskôr sme si dali rakúske cestičky. Takisto bolo pekné prostredie, chutné hrozno, aké v Lidli či Tescu nekúpime a prešli sme ešte pred Rakúskom Valtice, v Rakúsku napríklad Poysdorf a široké okolie, Drasenhofen... Opäť boli rôzne povrchy, asfalt, aj lesné cestičky. A veľmi príjemné počasie. Večer už klasika, večera a zábava pri gitarke, aj keď už nie dlho do noci. Podaktorých čakalo šoférovanie, blížil sa totiž posledný deň na Morave.

NEDEĽA
Po raňajkách sme sa zbalili, nabalili sme všetko do áut a urobili sme si prechádzku po objekte zámku. Vošli sme aj do skleníka, ten má teda poriadne dlhú históriu, začal sa stavať už v roku 1843. Zastavili sme sa aj vo Valticiach a s nádejou že sa naobedujeme v motoreste u Husára. Tam však pre veľku vyťaženosť personálu sme skončili len pri polievke, po ktorej sme sa rozišli, autá už nešli spolu a vlastne ani na rovnaké miesto.
Bola to fajn akcia, v našom cykloklube určite patriaca do Top 2 za rok 2015. Vyšlo počasie a hlavne bola úžasná partia.