Menu
3. MÁJ

Okolo Oravskej Magury - 3.5.2015

Aj tento rok tu máme máj, lásky čas a aj tento rok tú lásku prechovávame k cyklistike a zdravému životnému štýlu. Prvá nedeľa tohto mesiaca mala v našom kalendári napísanú akciu Okolo Oravskej Magury. Po stránke počasia sobota dlho neveštila nič príjemné, večer sa však začalo vyčasovať, nedeľa bola našťastie pre nás veľmi príjemná. Aj keď s pocitom že čím ďalej tým horšie, bolo to bez dažďa z podstatne príjemnejšou teplotou ako pri našom predošlom "okolo", okolo Oravskej priehrady pred dvoma týždňami. Zišlo sa nás niečo viac ako 25 ľudí (presný počet neviem)....

Trasa bola z časti známa aj z tejto sezóny, tretí krát sme absolvovali úsek medzi Nižnou a Oravským Podzámkom, druhý krát sme dali sedlo Príslop a prvý krát bolo pokračovanie na Hruštín a ďalej. Keďže pod hradom sme boli už tretí krát v priebehu štyroch týždňov, nezaškodí aspoň zopár informácií, pod čím sa to tak často nachádzame. Oravský hrad postavili v 13 storočí, prvá zmienka o ňom je z roku 1267. Počas 2. svetovej vojny ho Nemci využívali ako svoju delostreleckú základňu a v roku 2015 sa v jeho blízkosti často objavujú cyklisti na svojich výletoch, ktorí idú tak náhodou okolo :-)

Späť k nášmu výletu, po stúpaní na sedlo Príslop a krátkom oddychu viedli naše kilometre do Babína, kde na nás čakali Janka s Jožkom, tam sme mali veľkú prestávku. Na Slanici v objekte Salaša Orava sme mali druhú veľkú prestávku, odtiaľ sme sa po občerstvení vo forme nápojov a jedál vybrali domov k televíznym prijímačom, aby sme sledovali vystúpenie našich hokejistov na šampionáte proti Bielorusku, hokej je však už iný príbeh.