>
Menu
5. JÚL

Ťatliakova chata - 5.7. 2015

Za ideálneho počasia vyrazila skupinka takmer 20 cyklistov smerom na Zuberec a následne na Ťatliakovu chatu. Hneď na štarte sme privítali aj mimooravských členov cykloklubu - Zuzku z Popradu a Janku z Ružomberka.

Teplota vzduchu začala prudko stúpať a tak prvá zastávka v Zuberci prišla vhod, doplnenie povolených tekutín prebehlo v súlade s vyhláškou a v miestnej fontáne sme našli aj ochladenie našich vonkajších schránok. Keď sme sa schovali v lese za Zubercom, každý z nás mohol načerpať energiu potrebnú za záverečné stúpanie od chaty Pod Šindľovcom až k Ťatliakovej chate. Od tohto momentu už každý z nás šliapal ,,za svoje,, , každý sa musel vyrovnať so stúpajúcou teplotou a tiež s pribúdajúcou nadmorskou výškou po svojom. Niekto to ,,dal,, na jedenkrát, niekto na dva, ale celý pelotón sme sa nakoniec stretli pri jazere, kde nás potom veľmi lákalo hodiť sa do chladnej a osviežujúcej vody. Len nedostatok jedného kusa oblečenia nám v tom zabránil.

Po zhruba hodinovej prestávke, ľahkom obedíku a nejakej tej sladkosti, sme sa začali púšťať dole kopcom opreteky s letným vánkom. No ešte predtým sme sa dohodli, že pôjdeme ešte odprevadiť naše cezpoľné účastníčky na horský priechod Huty. K tomu bola určená skupinka siedmych statočných, ktorá svoju úlohu aj splnila.