Menu
17. APR

Otvorenie cyklistickej sezóny - Pribis - Pucov 17.4. 2016

V nedeľu 17.4. bola naplánovaná v poradí druhá naša cykloakcia, ale kvôli nevhodnému počasiu minulý týždeň, bola vlastne tou prvou – tohtoročnou. Okruh okolo Pribiša a Pucova býva zvyčajne zastúpený hojnou účasťou a inak tomu nebolo ani tento rok. Na štarte sa nás zišlo 25 a po trase sme doplnili pelotón na celkom slušnú účasť – 28 členov, ale aj nečlenov cykloklubu.

Slnečné, ale veterné počasie nás prinútilo zmierniť tempo a trochu aj zmeniť trasu. V Dolnej Lehote sme prešli lavicou cez rieku Orava a ukryli sa v závetrí kopčekov smerom na Pribiš. Na kopci nad Pucovom sme sa mohli, vďaka mimoriadnej viditeľnosti, rozhliadnuť po krajine smerom na Veľký Choč, či Oravskú Maguru.

Potom už nasledoval veľmi rýchly zjazd do Pucova a potom miernym klesaním s minimálnou premávkou sme došli až do Bzín. Druhýkrát sme prešli rieku Orava suchou nohou a smerovali pod Oravský hrad, kde sme posilnili naše telesné schránky. Na slnkom zaliatej terase Hostinca pod hradom niektorí dospeli k názoru, že je škoda ešte ísť domov a preto padol návrh zdolať stúpanie na Príslop a cez Námestovo vrátiť sa domov. Skupina sa rozdelila a 9 ,,statočných,, si otestovala svoje vrchárske a, vďaka silnému vetru do chrbta, aj rýchlostné schopnosti na začiatku sezóny.